Одежда имеет значение

Метод сублімаційного друку знаходить широке застосування при виробництві текстильних виробів з фірмовою символікою: корпоративних і рекламних краваток і хусток, купальників, спортивної та промодягу, прапорів, вимпелів, парасольок.

Сублімаційний друк - спосіб нанесення зображення світлих синтетичних матеріалів (поліестеру). Дозволяє отримати яскраві кольори, стійкі до впливу навколишнього середовища. Особливість - при нагріванні фарба переходить з твердого в газоподібний стан, минаючи рідку фазу. 

ВИРОБИ З НАНЕСЕННЯМ ЛОГО МЕТОДОМ СУБЛІМАЦІЇ:

  • Шарфи, хустки;
  • Майки, футболки;
  • Краватки;
  • Рекламні зображення в вітринах на тканини;
  • Штори, фіранки, жалюзі;
  • Прапори, вимпели, прапорці;
  • Виставкові стенди;
  • Перетяжки, транспаранти, плакати;
  • Декоративні подушки;
  • Дизайн інтер'єрів. 

ДРУК НА ПРОМООДЯЗІ, АКСЕСУАРАХ ДЛЯ ОДЯГУ

Реклама, що розміщується на предметах повсякденного вжитку, є однією з найбільш ефективних. Вона постійно перебуває на очах у великої кількості потенційних споживачів товару, продукту або послуги, а якість пропонованої продукції автоматично асоціюється у майбутніх покупців з якістю виробів. Часто реклама розміщується на різних прапорах, вимпели, парасольках, корпоративних і рекламних краватках, хустках, купальниках, спортивної та промоодяг.

Для виконання сублімаційного друку необхідно таке обладнання: струменевий принтер призначений для друку сублімаційними чорнилом, термопрес, сублімаційний папір (виконує роль проміжного носія) і сублімаційні чорнила. Процес перенесення зображення здійснюється за допомогою термопресса при температурі 180- 220 ° С. При цьому чорнило, переходячи в газоподібний стан, проникають в товщу розігрітого полімеру (синтетичної тканини). При охолодженні зображення виявляється всередині поліестерного шару.

Сублімація - перехід речовини з твердого стану відразу в газоподібний, оминаючи рідкий.

У разі застосування процесу сублімації (сублімаційного друку) для фарбування поверхні будь-якого предмета тверді частинки барвника, що знаходяться на поверхні проміжного носія (як правило, це папір, зі спеціальним покриттям) під впливом температури сублімують в молекули верхнього шару запечатується. Найміцніші міжмолекулярні зв'язки молекули барвника утворюють з молекулами поліефірів або поліестерів.

Зв'язок на молекулярному рівні барвника і виробу, що задруковується, обумовлює виняткову стійкість отриманого зображення до фізичних і хімічних впливів.

Слід звернути увагу на те, що на проміжний носій зображення наноситься в дзеркальному відображенні.

В процесі струминного друку використовуються системи безперервної подачі чорнила (СНПЧ), заправлені спеціальними сублімаційними чорнилом. СНПЧ можуть бути встановлені практично на більшості моделей настільних або широкоформатних друкувальних пристроїв. Як проміжний носій використовується трансферна папір, що поставляється як в листах, так і в рулонах. На відміну від звичайних типів паперів, використовуваних для струминного друку, трансферна папір покрита спеціальним шаром, що не дозволяє барвнику проникати в структуру паперу.

Обов'язковою умовою для перенесення зображення (сублімаційного друку) на поверхню матеріалу, що задруковується є або полімерна структура самого матеріалу або наявність полімерного покриття на його поверхні. Так, наприклад, при друку на тканинах необхідно щоб в їх складі було не менше 60% синтетичного волокна. При друку на металі, кераміці, дереві - поверхню необхідно попередньо обробити спеціальним покриттям, наприклад, акрил-поліуретановим лаком.

Завершальним етапом процесу сублімаційного друку є власне перенесення зображення з проміжного носія на поверхню, що задруковується. Для цієї мети використовується термопрес, основними завданнями якого є забезпечення максимального притиску і підтримка постійної рівномірної заданої температури по всій поверхні контакту проміжного носія з запечатуваним виробом. Залежно від типу запечатуваної поверхні і щільності проміжного носія температурний діапазон коливається від 160С до 220С. Тривалість дії становить від 40 до 90 секунд. Термопресс може бути як планшетним, коли одна плита опускається на іншу і нерухомо фіксуються, так і в каландровому виконанні, коли система валів з транспортерної стрічкою. У разі нанесення зображення на специфічні поверхні, такі як чашки, тарілки, бейсболки і т.д. використовуються спеціалізовані термопреси, кривизна поверхні притискних елементів яких повторює кривизну запечатуваної поверхні.

ДРУК МЕТОДОМ СУБЛІМАЦІЇ

Метод цифрової сублімації (повнокольоровий друк на тканині методом сублімації) використовується, коли необхідно отримати на синтетичній або змішаної тканини малюнок, стійкий до впливу світла, високих і низьких температур, прання і т. д.

З відродженням моди на арт-деко - стилю вишуканої буржуазності - особлива увага дизайнери стали приділяти текстилю, розглядаючи його в подвійному контексті - як декоративний, так і оздоблювальний матеріал. Саме тканину має особливу властивість - здатність виявляти всю силу і глибину простору. Текстиль легко замінити, він ненав'язливий і простий у використанні. Затишок і неповторний стиль Вашого ресторану, готелю, салону, магазину, офісу, та, звичайно, вдома допоможе створити текстиль. Це - штори, завіси і шпалери, меблеві чохли, подушки і скатертини, світильники, ширми і настінні панно.

Тканина - чи не найпростіший шлях надати приміщенню чарівність і індивідуальність. Цей вид оформлення дуже витончений і дозволяє задекорувати великі простори: театральну і концертну сцену, хол, вітрину.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДРУКУ НА ТКАНИНИ

Сублімація можлива тільки для виробів з відсотком вмісту синтетичних волокон більше 50%. Сублімація виконується тільки для білих виробів або білої тканини.

Наша друк дозволяє створити неповторне зображення точно і яскраво, з передачею всіх кольорів і відтінків. А висока якість друку і можливість використання різних матеріалів дозволяє виготовляти різноманітні текстильні елементи декору.

 

ПЕРЕВАГИ СУБЛІМАЦІЙНОГО ДРУКУ

Перевагами даного методу є стійкість перенесеного зображення і те, що нанесене зображення не відчувається на дотик. Суть технології сублімації полягає в перенесенні зображення під високою температурою з сублімації папери на тканину, метал або кераміку. У процесі сублімації відбувається фарбування волокон самого виробу, а не перенесення зображення «зверху». Цікава тканину в якості рекламного носія. Вона може повністю замінити вініл і папір. Тканий матеріал легкий, міцний і компактний, просто монтується і стирається.